Navrženo pro radost. Zapojí všechny smysly.

Ryzí zážitky z jízdy s ryzím sportovním vozem
SUBARU BRZ Limited Edition má více výkonu, větší točivý moment a lépe akceleruje. Tento ryzí sportovní vůz ale navíc ohromí i fascinující ovladatelností a vyvážeností, které doplňuje pro Subaru typická spolehlivost a bezpečnost.

Věřte tomu, co je uvnitř
Vlastní technologie Subaru jsou zárukou, že každé Subaru nabízí kromě dynamiky, komfortu, bezpečnosti a spolehlivosti také potěšení z jízdy a klid mysli pro každého cestujícího. Motor SUBARU BOXER přináší dokonalou symetrii, jeho klikový hřídel je v ose se spojovacím hřídelem. Klasická koncepce s motorem vpředu a pohonem zadních kol je umocněna posunutím motoru více dozadu a níže. SUBARU BRZ pohání plochý čtyřválec SUBARU BOXER s objemem 2,4 litru a dvojitým vstřikováním D-4S*, který je pro snížení těžiště umístěn extrémně nízko. Tím přispívá k mimořádné obratnosti a vyváženosti při jízdě v zatáčkách. Motor při zachování kompaktnosti a nízké hmotnosti nabízí více výkonu, rychlejší reakce a mohutnější točivý moment v celém rozsahu otáček.

Vyváženost a kontrola
Díky protichůdným pohybům pístů Motor SUBARU BOXER přirozeně generuje méně nežádoucích vibrací než jiné typy motorů. Plochá koncepce motoru se vyznačuje značnou tuhostí a současně přirozenou vyvážeností. Proto produkuje výrazně méně vibrací než ostatní typy motorů.

Drive Mode
Vyberte si z pěti jízdních režimů (Normal, Snow*, Sport*, Track a VDC OFF) tak, aby odpovídaly stavu vozovky a způsobu, jakým chcete jet. Informace zobrazené na LCD displeji se mění s každým režimem. SUBARU BRZ bylo zkonstruováno s důrazem na snížení aerodynamického odporu při současném zvýšení jízdní stability. Mnoho jeho prvků, jako například spoiler na zádi, podběhy kol nebo boční prahy, je navrženo tak, aby při zvýšení přítlaku měly menší odpor.

Téměř dokonalé rozložení hmotnosti mezi přední a zadní nápravou přináší SUBARU BRZ ohromující vyváženost a fascinující kontrolu nad gripem zadních kol při akceleraci, brzdění i zatáčení. Tím řidiči pomáhá najít tu správnou jistotu i při velmi sportovním stylu jízdy. SUBARU BRZ s pohonem zadních kol a plochým motorem SUBARU BOXER má hmotnost koncentrovanou velmi nízko, s těžištěm pouhých 456 mm* nad silnicí. Pro ultra hbitou obratnost, která je u sportovních vozů pro každého řidiče zdrojem potěšení z jízdy, došlo nejen ke snížení těžiště, ale i hmotnosti.

Lehká karoserie
I přes zlepšení bezpečnosti a zvýšení tuhosti karoserie se podařilo snížit hmotnost vozu. Zesílení konstrukce a používání materiálů tvářených za tepla, včetně vysokopevnostních ocelí, z hliníku vyrobená kapota, střecha a přední blatníky přispívají ke snížení hmotnosti a zlepšení agility.

Design maximalizující hodnoty špičkového sportovního vozu SUBARU
SUBARU BRZ - ultimátní sportovní vůz - odvážně zdůrazňuje svou jedinečnost tím, že vyjadřuje filozofii designu SUBARU „Dynamic x Solid“ a designový koncept „BOLDER“, který tuto filozofii rozviíjí. SUBARU dokazuje, že ryzí sportovní vůz může nabídnout komfort a současně i fascinující jízdní dynamiku. Široká sedadla jsou pohodlná, a přitom účinně drží těla cestujících. Interiér, stejně jako zavazadlový prostor jsou snadno a bez problémů přístupné, takže život s tímto sportovním vozem je zábavou v každé situaci. SUBARU BRZ s ikonickými full-LED světlomety ve tvaru písmene C je ve dne nepřehlédnutelné a v noci zajistí brilantní osvětlení silnice vpředu.

18" kola z lehké slitiny - Matnou tmavě šedou metalízou lakovaná kola jsou základem pro excelentní jízdní dynamiku. Na suchu i na mokru zajistí sportovnější a zábavnější svezení. Zadní světla - Zadní LED světla kombinující všechny světelné funkce v jednom celku svými tvary podtrhují široký a stabilní postoj SUBARU BRZ, a tím dále zdůrazňují jeho sportovnost. Dvojice koncovek výfuku - Lehčí sportovní koncový tlumič výfuku ladí se zvýšeným výkonem motoru. Výfukové potrubí v něm má přímější cestu, takže je kratší. Zvuk je současně jadrnější. Zadní spoiler - Sportovní zadní spoiler integrovaný do víka zavazadlového prostoru zlepšuje aerodynamiku tím, že zvětšuje přítlak, současně tím je vylepšena i stabilita ve vysokých rychlostech.

Design interiéru
Sedadla čalouněná kombinací pravé kůže a semiše Ultrasuede a doplněná červenými ozdobnými prvky jsou elegantní, sportovní a současně vytvářejí v interiéru hodnotnou atmosféru. Opěradla zadních sedadel lze snadno sklopit přímo ze zavazadlového prostoru. Tato praktická vlastnost přijde vhod při každodenním používání i při výletech za outdoorovými aktivitami. Po sklopení zadních sedadel se do širokého prostoru pro zavazadla vejde dvojice golfových bagů. Kožený volant s malým průměrem se přirozeně drží a zprostředkovává agilní a sportovní zpětnou vazbu ryzího sportovního vozu.

 

 

 


Soubory ke stažení - Subaru BRZ

Ceník Subaru BRZ ke stažení
Subaru BRZ - technická data
Subaru BRZ e-katalog

 

Fotogalerie

 

 

SUBARU Olomouc

Olomouc - Horní lán, ul. I.P. Pavlova 120
Tel.: 585 700 977, Fax: 585 700 978
subaru@trendcar.cz
 

SUBARU Nový Jičín (servis)

Nový Jičín - Šenov, Dukelská 91
Tel.: 731 662 672, Fax: 555 531 059
subaru.jicin@trendcar.cz
 
Sídlo společnosti

TRENDCAR a.s.
Nový Jičín - Šenov, Dukelská 91
IČ: 49611062, DIČ: CZ49611062