Navrženo pro zábavu. Postaveno pro akci.

Představujeme zbrusu nový Crosstrek. Do každodenních cest přináší více zábavy bez ohledu na to, zda jde o jízdy po městě nebo dobrodružství mimo něj. Stačí se na něj podívat: jeho břitký a dynamický design se svalnatou přídí a vystouplými blatníky vyvolává nadšení. Crosstrek je vybaven nejnovějšími bezpečnostními technologiemi Subaru, které vám dodají klid mysli. Vylepšená jízdní dynamika spolu s nekompromisním komfortem zajistí, že i běžná cesta se stane mimořádnou.

Žádné dobrodružství není dost náročné
S novým Crosstrekem se pohodlně a bezstarostně dostanete do každého cíle. Symetrický pohon všech kol Symmetrical AWD a dále vylepšená jízdní dynamika zajistí, že se i na nerovných cestách budou všichni na palubě cítit bezpečně a příjemně. Navíc s klidnou myslí, protože budou mít jistotu, že vyprostit se z bláta, sněhu nebo jinak náročného povrchu je zásluhou zdokonaleného režimu X-Mode snadné. Převodovka Lieartronic je v rámci svého rozsahu připravena poskytnout motoru v daném okamžiku ten nejlepší převod pro účinnou a hladkou akceleraci, požadovanou dynamiku a nízkou spotřebu. Její součástí je systém aktivního rozdělování točivého momentu mezi nápravy, který je nastaven tak, aby toto rozdělení maximálně efektivně přizpůsobil reálným trakčním podmínkám.

X-MODE* se dvěma režimy
Dva módy režimu X-Mode doslova odemknou veškerý potenciál vozu. Na 11,6“ displeji lze snadno zvolit jednu z možností: SNOW/DIRT pro kluzké povrchy a D.SNOW/MUD pro měkké povrchy.

Design s hravým duchem, který baví už na první pohled
Osobnost CROSSTREKu byla směle zdůrazněna začleněním stylu „BOLDER“, evolucí stylu „Dynamic x Solid“. Stále se však jedná o poctivé SUBARU s důrazem na perfektní jízdní vlastnosti, díky kterým se můžete vydat kamkoliv, sportovně a zábavně. V novém Crosstreku najdete místo, v němž všichni cestující mohou příjemně a plnohodnotně sdílet společně strávený čas. Přední sedadla, která byla vyvinuta na základě nejnovějších lékařských výzkumů o zdrojích diskomfortu pro lidské tělo během jízdy, jsou navržena tak, aby pevně podpírala pánev a zajišťovala mimořádný komfort během zrychlování, v zatáčkách i na nezpevněných cestách. Jejich schopnost účinného tlumení vibrací navíc minimalizuje nežádoucích hluky v interiéru, což přináší nejen více bezpečnosti, ale také mnohem příjemnější zážitky z jízdy pro všechny cestující, a to i na dlouhých cestách.

Suverénní jistota
Zcela nový Crosstrek je vybaven nejnovějšími bezpečnostními systémy, díky nimž si každý řidič, tedy jak nováček, tak zkušený řidič, za volantem užije zábavu spojenou s naprostou jistotou v každé situaci. Kromě nové generace systému EyeSight*¹ pomáhá snižovat riziko nehod s automobily, cyklisty a chodci na křižovatkách také radar umístěný v přídi a LED světlomety s odbočovacími světly. Středový airbag*² umístěný mezi předními sedadly navíc snižuje riziko vzájemného kontaktu cestujících vpředu při nehodě.

Širokoúhlá čelní kamera
Dodatečná širokoúhlá čelní kamera pomáhá dvoukamerovému systému s detekcí chodců a cyklistů v nízkých rychlostech.

Adaptivní tempomat
Dokáže rozpoznat vpředu jedoucí vozidlo i jeho brzdová světla a následně za vás udržovat správné tempo při popojíždění v kolonách s ohledem na maximální pohodlí na dlouhých cestách.

Udržování uprostřed jízdního pruhu a adaptivní vedení vozu podle vozidla vpředu
Dokáže snížit únavu při řízení díky vylepšené přesnosti rozpoznávání vozidla před vozidlem. Umožňuje, aby tempomat fungoval i v ostrých zatáčkách.

Přední předkolizní brzdový systém*
V případě, že systém rozpozná vysoké riziko čelního nárazu v situacích, kdy není z vozu ideální výhled, jako například na křižovatkách nebo při vyjíždění z parkovacího místa, akusticky a opticky na něj řidiče upozorní a začne brzdit.

Autonomní nouzové řízení
Pokud předkolizní brzdový asistent nestačí vůz před překážkou zastavit, autonomní nouzové řízení pomocí dvojice kamer a zadních radarů rozpozná jízdní pruhy a současně stihne posoudit, zda je vedle překážky dostatek prostoru k jejímu objetí. Jestliže vyhodnotí, že je tento manévr bezpečný, pomůže kolizi zabránit aktivním zásahem do řízení.

Systém zabraňující vyjetí ze silnice
Tento systém pomáhá udržet vůz v jízdním pruhu. Rozpoznává podélné značení jízdních pruhů a zásahy do řízení zabraňuje nechtěnému vyjetí z jízdního pruhu. Funguje dokonce na silnicích bez značení jízdních pruhů, protože dokáže rozpoznat i neoznačenou krajnici, jako například trávu.

 

 

 

 


Soubory ke stažení - Subaru Crosstrek

Ceník Subaru Crosstrek ke stažení
Subaru Crosstrek - technická data
Subaru Crosstrek e-katalog

 

Fotogalerie

 

 

SUBARU Olomouc

Olomouc - Horní lán, ul. I.P. Pavlova 120
Tel.: 585 700 977, Fax: 585 700 978
subaru@trendcar.cz
 

SUBARU Nový Jičín (servis)

Nový Jičín - Šenov, Dukelská 91
Tel.: 731 662 672, Fax: 555 531 059
subaru.jicin@trendcar.cz
 
Sídlo společnosti

TRENDCAR a.s.
Nový Jičín - Šenov, Dukelská 91
IČ: 49611062, DIČ: CZ49611062